Atlı Sigorta

1. Kasko Sigortası ile Trafik Sigortası arasındaki fark nedir?

Kasko sigortası, kendi aracınıza gelen maddi zararları teminat altına almaktadır. Trafik sigortası ise, aracınızın üçüncü kişilere vereceği maddi ve bedeni zararları teminat altına alan ve yaptırılması zorunlu olan bir sigortadır.Trafik sigortası, sadece üçüncü kişilere verilen zararları karşılamakta olup, kendi aracınızın hasarını ödemez. Bu durumda, kasko sigortası yaptırılması gerekmektedir.

Tags:
Atlı Sigorta

2. Araç satışlarında, devam eden kasko poliçesine ne olur?

Araç satışının yapıldığı güne kadar olan prim hesaplanır ve gün esaslı kalan prim tutarı tarafınıza iade edilir. Araç satış evraklarının ibraz edilmesi gerekmektedir.

Tags:
Atlı Sigorta

3. Sigortalı vefat ettiğinde kasko poliçesi ne olur?

Tüm hak ve menfaatler ile borçlar, kanuni varislere mirasçılara devreder. Devir için veraset ilamının ibrazı gereklidir.

Tags:
Atlı Sigorta

4. Araçtaki aksesuarlar kasko poliçesi kapsamında mıdır?

Standart lastik ve jantlar otomatik teminat kapsamındadır. Araca sonradan ilave edilen özel lastik, çelik jantlar, değer olarak standartlarından farklı olduğu için, değerleri sigortalı ile sigortacı tarafından mutabık kalınarak tespit edilip, poliçede ayrıca belirtilir. Orijinal olmayan radyo, teyp, kolonlar, equalizer, takometre, alarm gibi cihazlar, ancak ek prim alınarak kasko poliçesi kapsamına dahil edilebilirler. Bu tür cihazların marka ve bedellerinin kasko poliçesinde mutlaka gösterilmesi gerekmektedir. Bu cihazlar aracın orijinalinde var ise orijinal olduğu da belirtilmelidir.

Tags:
Atlı Sigorta

5. Aracın çalınma durumunda tazminat ödeme süresi ne kadardır?

Çalınan aracın bulunması için ilgili makamların yapacakları Devamını Oku

Tags:
Atlı Sigorta

6. Hasarsızlık İndirimi uygulaması araç satışında devem eder mi?

Devam eder. Yeni araç satın alındığında, zeyilname ile yeni aracın poliçeye dahil edilmesi gereklidir. İki araç arasında prim farkı var ise sigortalıdan tahsil edilir.

Tags: