Atlı SigortaAtlı Sigorta Çankaya

Konut sigorta, bina ve isteğe bağlı olarak içinde yer alan eşyaları güvenli bir şekilde korumaya yarar. Bu durumda bina teminatı ile içerisindeki her tür üründe da sigorta kapsamına girer. Herhangi bir hasarın olması durumunda evin içinde bulunan her şey zarar görür.

Bu nedenle sigorta olan konutların içindeki eşyalarla beraber her şeyi koruma altına alması gerekir. Böylece az bir ücret farkıyla daha geniş bir güvence satın alınır. Konut sigorta konut ve eşyalar güvence altındadır. Bu güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyaçlara uygun poliçe seçilmelidir. Peki, hangi riskleri kapsam altına alabilirsiniz?

Konut sigorta bulunan ana teminatlar bütün şirketlerde farklılık göstermektedir. Ama hepsinin ortak yanı yangın teminatıdır. Yangın teminatı: Yangın, yıldırım gibi çeşitli doğal sebepler neden olduğunda zararları güvence altına alır. Hangi riskleri kapsam altına alabilirsiniz? Konut sigortasında bulunan ek teminat ise Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve kötü niyetli hareketler: Bu tür hareketlerin neden olacağı hasarlar güvence altına alınır. Hasar bedelinin %5’i karşılanır.

Eğer konutun civarında nehir, çay, dere gibi kanalların taşması sonucu eviniz hasar görürse karşılanır. Hangi riskleri kapsam altına alabilirsiniz? Cam teminatı ise sabit olarak takılmış camların kırılması sonucu olan kazaları güvence altına alır. Sigortalının riziko adresinde poliçe kapsamında gerçekleşen kaza nedeniyle vefat etmesinden dolayı veya sürekli sakat kalması halinde kendisine tazminat ödenir. Deprem sigortası, dâhili su tesisatında patlama arıza, yer kayması, araç çarpması, fırtına vs. gibi olaylarda konut sigortası devreye girer.